Toimus Lääne-Pärnu regiooni keelpillikonkurss

Neljapäeval, 8. märtsil toimus Pärnu Kontserdimaja kammersaalis Lääne-Pärnu regiooni keelpilliõpilaste konkurss-festival „Parim noort instrumentalist 2018“.

Esinesid 49 viiuli,- vioola-, tšello- ja kontrabassiõpilast Pärnu Maakonnast ja kaugemalt: Häädemeeste, Kuressaare, Viljandi, Sindi ja Võru Muusikakoolist ning Pärnu Kunstide Majast. Õpilasi oli konkursiks ette valmistanud kokku 23 keelpilliõpetajat.

Viiuliõpilasi hinnanud žürii koosnes kolmest viiulipedagoogist: Mare Teearu Eesti Muusika- ja teatriakadeemiast, Marge Venkov Võru Muusikakoolist ja Tiina-Mai Arund Põlva Muusikakoolist. Tšelloõpilasi hindasid tšelloprofessor Toomas Velmet ning pedagoogid Helen Ott Türi Muusikakoolist ja Lembi Mets Goerg Otsa nim Muusikakoolist.

Žürii liikme Mare Teearu hinnangul olid kõik konkursil osalejad väga hea tasemega ja kõik – nii õpilased kui õpetajad – on suure töö ära teinud. Enamus õpetajaid olid seoses Eesti Vabariigi 100. juubeliaastaga valinud õpilase kavasse ka eesti palasid ja parimad märgiti ära. Konkurssi korraldas Pärnu Muusikakool.

Lääne-Pärnu regiooni keelpillikonkursi TULEMUSED

I VANUSERÜHM VIIUL

FESTIVAL: ELLINOR EELMÄE – eripreemia D. Blackwell „Trampimistants“ esituse eest, õp Anu Mänd, km Maarja Talts, Pärnu Muusikakool

FESTIVAL: KLAUDIA RINGAS – eripreemia eesti helilooja teose parima esituse eest, õp Irina Aitai, km Lelde Jalakas, Häädemeeste Muusikakool

B-kategooria: GETTER JÜRIMÄE – eripreemia eesti helilooja teose parima esituse eest, õp Pirgit Rea, km Irina Oad, Pärnu Kunstide Maja

B-kategooria: III KOHT – LUULE RUUKEL, õp Pirgit Rea, km Irina Oad, Pärnu Kunstide Maja

B-kategooria: DIPOM – MERILI LINNAS, õp Juri Potštar, km Triin Viires, Sindi Muusikakool

B-kategooria: DIPLOM – MATHILDA MITT, õp Pirgit Rea, km Irina Oad, Sindi Muusikakool

 

II VANUSERÜHM VIIUL

FESTIVAL: DIPLOM – JOHAN OSKAR VERLIN, õp Anu Mänd, km Maarja Talts, Pärnu Muusikakool

B-kategooria: II KOHT – ANNETTE NAHKUR, õp Maire Varma, km Maarja Talts, Pärnu Muusikakool

B-kategooria: ANNETTE NAHKUR – eripreemia eesti helilooja teose parima esituse eest

B-kategooria: DIPLOM – RENATA TALTS, õp Irina Aitai, km Lelde Jalakas, Häädemeeste Muusikakool

A-kategooria: DIPLOM – ANNA-MARIA SÄRE, õp Mirja Randvere, km Grete Jädal, Võru Muusikakool

 

III VANUSERÜHM VIIUL

B-kategooria: III KOHT – HANNA ALLIKAS, õp Irina Aitai, km Lelde Jalakas, Häädemeeste Muusikakool

B-kategooria: DIPLOM – MARIA VIKTORIA LAST, õp Maire Varma, km Külli Vabrit, Pärnu Muusikakool

A-kategooria: III KOHT – LISETTE LEMBA, õp Annikki Aruväli, km Edoardo Narbona, Kuressaare Muusikakool

                          

IV VANUSERÜHM VIIUL

B-kategooria: III KOHT – ELBE REITER, õp Mati Uffert, km Külli Vabrit, Pärnu Muusikakool

B-kategooria: DIPLOM – AKSEL MADIS VERLIN, õp Anu Mänd, km Maarja Talts, Pärnu Muusikakool

A-kategooria: III KOHT – ALBERT LEPPIK, õp Laine Sepp, km Tiina Rätsepp, Kuressaare Muusikakool

 

I VANUSERÜHM TŠELLO

B-kategooria: III  KOHT – LOORE LEVISTO, õp Annikki Aruväli, km Edoardo Narbona, Kuressaare Muusikakool

B-kategooria: III KOHT – ROBERT PAUL McCARTHY, õp Annikki Aruväli, km Edoardo Narbona, Kuressaare Muusikakool

A-kategooria: I KOHT – MIKO MARIUS ONNI, õp Heli Sommer, km Kristi Kärmas, Viljandi Muusikakool

A-kategooria: MIKO MARIUS ONNI – eripreemia eesti helilooja teose parima esituse eest

I VANUSERÜHM KONTRABASS

B-kategooria: III KOHT – KASPER EKE RAJU, õp Annikki Aruväli, km Edoardo Narbona, Kuressaare Muusikakool

 

II VANUSERÜHM TŠELLO

B-kategooria: III KOHT – CAROLA KAAVER, õp Heli Sommer, km Maarja Talts, Pärnu Muusikakool

B-kategooria: CAROLA KAAVER – eripreemia eesti helilooja teose parima esituse eest

B-kategooria: DIPLOM – ADELINA ZADIRAN, õp Irina Matveus, km Indrek Oselein, Pärnu Muusikakool (suunatud edasi vabariiklikule konkursile)

 

IV VANUSERÜHM TŠELLO

B-kategooria: MADLI KLETTENBERG – eripreemia eesti helilooja teose parima esituse eest, õp Heli Sommer, km Kristi Kärmas, Viljandi Muusikakool

IV VANUSERÜHM KONTRABASS

B-kategooria: DIPLOM – JOHANNA MARIA KASUK, õp Mati Uffert, km Külli Vabrit, Pärnu Muusikakool (suunatud edasi vabariiklikule konkursile)

 

KONKURSS-FESTIVALI VIDEOD:

8.03.2018 Lääne-Pärnu regiooni keelpillikonkurss viiul I vanuserühm

https://www.youtube.com/playlist?list=PLg3qh_ofJSTpU18p_6HfVND1dmlLk7zLl

 

8.03.2018 Lääne-Pärnu regiooni keelpillikonkurss viiul II vanuserühm

https://www.youtube.com/playlist?list=PLg3qh_ofJSTqcijG6M7kMPqoE_0Ngtudm

 

8.03.2018 Lääne-Pärnu regiooni keelpillikonkurss viiul III vanuserühm

https://www.youtube.com/playlist?list=PLg3qh_ofJSTpfuoPHpYt6YP4skL290IT1

 

8.03.2018 Lääne-Pärnu regiooni keelpillikonkurss viiul IV vanuserühm

https://www.youtube.com/playlist?list=PLg3qh_ofJSTqjAnIl_2QSL29iOhWkFCaV

 

8.03.2018 Lääne-Pärnu regiooni keelpillikonkurss tšello-kontrabass I vanuserühm

https://www.youtube.com/playlist?list=PLg3qh_ofJSToP20aookZzPxauR2am3wfl

 

8.08.2018 Lääne-Pärnu regiooni keelpillikonkurss tšello II vanuserühm

https://www.youtube.com/playlist?list=PLg3qh_ofJSTrf8S_AG7wa_04fyx_q_Bju

 

8.03.2018 Lääne-Pärnu regiooni keelpillikonkurss tšello III vanuserühm

https://www.youtube.com/playlist?list=PLg3qh_ofJSTpBIN3DKosXTN4wexMvD6HI

 

8.03.2018 Lääne-Pärnu regiooni keelpillikonkurss tšello-kontrabass IV vanuserühm

https://www.youtube.com/playlist?list=PLg3qh_ofJSTrsm6KJPNnF2GxYLJWb_a9l

 

8.03.2018 Lääne-Pärnu regiooni keelpillikonkurss viiul II-IV vanuserühm A-kategooria

https://www.youtube.com/playlist?list=PLg3qh_ofJSTqh5U5L_bRzsAQfqrJxBhvc