Koostööpartnerid

Pärnu Muusikakooli seob Alahärma Muusikakooliga sõprus 1989. aastast alates. Vastastikku on käidud külas, korraldatud ühiskontserte ja muusikakursusi. Meie õpetajad on andnud tunde Alahärma lastele ja nende õpetajad meiegi omadele. Alahärma vallalt oleme saanud 90-ndate aastate algul ka materiaalset toetust – muusikakeskus, paljundusaparaat, kooli esimene arvuti on sõprade kingitus. Üks meie õpetajatest sidus oma elu alaliselt Alahärmaga, siirdudes sealsesse muusikakooli õpetajaks.
Meie praeguseni viimane külaskäik toimus 30. sept. – 5. okt. 2003, kus meie 9 õpetajat-kammermuusikut andsid menukaid kontserte Alahärmas ja Vaasas. Tutvuti sõpruskooli arvutimuusikaõpetusega, külastati tunde ja peeti metoodilist nõu. Käesoleva aasta aprilikuust ootame külla Alahärma puhkpilliorkestrit.

Pärnu sõpruslinna Vaasa Kuulaopistos käidi 2003.a. tundides ja tutvuti selle maineka ja kõrgetasemelise kooli õppeplaanidega.
Vaasa Kammersaalis anti menukas kontsert, mida kohalikus meedias kõrgetasemeliseks kiideti.
2006.a. veebruaris külastas Vaasa kooli meie delegatsioon. Külaskäik toimus Vaasa-Pärnu sõprussuhete raames.

Hyvinkää Muusikakooliga on sõprussuhted märksa nooremad- esimene külaskäik sinna toimus meie õpetajate poolt 2001. aastal. Kool on kuulus oma ansambli- ja orkestritöö poolest ja sellealaseid kogemusi oleme sealt ka saanud.
Meie kammersaalis on esinenud nende puhkpilliorkester.
Tuglase Seltsi juubeliaastapäeval esines Hyvinkää saalis meie keelpillikvartett. Võõrustajate ja meie keelpillikvarteti ühismusitseerimine sõprusõhtul oli muljete- ja elamusterohke kõigile osalejaile.
Viimased 3 aastat oleme seotud europrojekti INTERREG III Soiva Silta raames.
PMK kammersaalis esinesid Hyvinkää Volare koor ja solistid; soome sõbrad on osa võtnud meie klaverimuusika päevadest ja mitmel korral külastanud meie tunde ning arutanud koos kolleegidega metoodilisi küsimusi. Vahetatud on õppematerjale – noote, plaate, jne.
Kaunis ja mainekas Hyvinkää-saalis on andnud ühiskontserdi meie keelpilliorkester ja võõrustajate samalaadne kollektiiv; 2006.a. oktoobris esinesid samas saalis mõlema kooli puhkpilliorkestrid. Hyvinkää kooli saalis on esinenud ka klaveri- ja akordioniõpilased.

Headeks sõpradeks on kujunenud kolleegid Ida Helsingi Muusikakoolist. Selle kooli kogemustest eriti keelpilliõpetuse ja pillide grupiõppe valdkonnas on õppida ka kõige parematel pedagoogidel. Oleme õpetajatega käinud nimetatud koolis kahel korral ja tundide külastamine on olnud meie jaoks erakordselt huvitav ja ärgitanud uuendusmõtteid oma töös. Üks meie viiuliõpetajaist oli koguni nädal aega kolleeg Geza Szilvay „varjuks“ ja püüab nüüd rakendada temalt saadud kogemusi meie keelpilliosakonna töös. Soome flöödiõpetaja Jana Laasonenon on meil koos oma õpilastega korduvalt läbi viinud meistrikursusi, millest on osa võtnud flöödiõpetajaid üle Eesti.