Pärnu Kitarrifestival oli taaskord huvilisterohke

Nädalavahetusel toimunud Pärnu Muusikakooli korraldatav kolmas Pärnu kitarrifestival tõi kokku kümned andekad kitarristid ja kitarrimuusika fännid.

Noored lihvisid pillimängutehnikat õpitubades, oma oskusi näidati konkursil, kontsertidel võis nautida nii professionaalide kui noorte muusikute etteasteid.

Töötubadest, konkursist ja vabalavadest võttis osa üle kuuekümne kitarristi, mis on paarikümne inimese võrra rohkem kui eelmisel aastal esimest korda toimunud festivalil. Esimesel päeval harjutas Marek Taltsi juhendamisel kokkumängu kitarriorkester, algasid töötoad ja loengud ning raekojas esines Taani kitarriduo Scandinavian Guitar Duo. Mitmed põnevad kooslused sündisid kohvik Versuse vabalaval, üles astusid õpilased koos oma õpetajatega.

Teisel päeval pakkus kõige rohkem elevust konkurss Korter 13 kultuurikorrusel. Festivali konkursil paremusjärjestuse alusel kohti ei jagatud, küll märgiti ära huvitavamad etteasted. Žüriisse kuulusid kitarrist Kristjan Kaasik, basskitarrist Silver Haugas, klassikalise kitarrimängu töötoa juhendaja Peep Peterson ning festivali idee autor Olav Karulin.

Hindajate erilise tähelepanu osaliseks said kolm ansamblit: Pärnu Muusikakooli õpilased Rocco Mõtt, Helena Triin Toodu, Georg Martin Sai ja Andrea Tapp (õpetaja Maris Uffert, Pärnu Muusikakool, esitati Debbie Blackwelli Sangriat), Taavi Raudkivi ja Tanel Vaikjärv  Sungha Jungi Summer Break) ning Frederik Küüts ja Siim Siimer (õpetaja Marek Talts, Pärnu Muusikakool, traditsionaal Viire takka).

Solistidest tunnustati Steven Ilvest (õpetaja Marek Talts, Pärnu Muusikakool, Ed Sheerani Runaway), Karl Birnbaumi (õpetaja Ann-Liis Aniko, Pärnu Muusikakool, Laamade lahknemine, omalooming), Teet-Hendrik Sinimeri (Jammin it up, omalooming) ning Violetta Skljari (Jerry Lordani Wonderful Land ja Apache).

Viimase festivalipäeva lõppkontserdil esinesid eelpool nimetatud konkursi parimad, töötubade raames kokkupandud kitarriorkester, Peep Peterson oma kitarriõpilastega ning noorte kitarristide juhendajad Erko Niit, Marek Talts, Maris Uffert ja Üllar Kallau.

Festivali säravamaid etteasteid on võimalik kuulda-näha Pärnu linna ja maakonna noorte solistide konkursi Sügisulg finaalkontserdil Pärnu Kontserdimajas 20. novembril 2015 kell 18.

Meediakajastus 18.11.2015 ajalehes Pärnu Postimees