Meie kooli õpilane illustreeris Riine Pajusaare klaveripalade kogumiku

Valminud on uus Riine Pajusaare klaveripalade kogumik „Lõbusad klaveripildid“, mille illustratsioonid tegi Pärnu noor kunstnik Liisamari Viik.

Rõõmsate värviliste piltidega noot on sobilik igale klaverimänguhuvilisele. Lõbusad klaveripildid pajatavad trollidest, nõidadest, tiigritest, vaidlushimulistest partidest ning teistest vahvatest tegelastest. Palade autor Riine Pajusaar on ise maininud, et värviliste piltidega noodiraamat on olnud üks tema unistusi – nüüd sai see teoks ja helilooja on väga rahul. Järgmisel kevadel plaanivad Pärnu Muusikakooli klaveriõpetajad oma õpilastega korraldada klaverikogumiku paladega kontserdi, kuhu on kohale lubanud tulla ka helilooja ise.

Pärnu Muusikakoolis, Pärnu Kunstikoolis ja Sütevaka Humanitaargümnaasiumis õppiv Liisamari Viik võitis sel kevadel Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia ja käesoleval sügisel pälvis ta Maxima Eesti korraldatud andekatele noortele mõeldud stipendiumikonkursil Tulevikutalent 2015 kultuuritalendi kategooria peaauhinna. Liisamari lõpetas Pärnu Muusikakooli 2014. aasta kevadel klaveri erialal (õpetaja Maarja Talts) ja jätkab samas koolis flöödi erialal (õpetaja Anne Kann) ning lisapillina löökpilli ja klaveri erialal.

PS. Vastvalminud kogumiku klaveripalasid saab tellida
www.audiosus.ee ja kuulata aadressil www.audiosus.ee/riine/klaveripildid.

2015_lobusad_klaveripildid