Vaasa ja Pärnu Muusikakool sõbrustavad

Kolmapäeval, 30. märtsil külastab Pärnu Muusikakooli Vaasa Muusikakooli esindus. Koolil on head suhted olnud juba aastakümneid, vastastikku koolide külastamisi on ette võetud alates 2014. aastast. Pärnu sõpruslinnas Vaasas asuv soome tuntud helilooja Toivo Kuula nimelisel muusikakoolil täitus 3 aastat tagasi 60 aastat. Ühtlasi täitub Pärnu ja Vaasa linnal käesoleval aastal 60 aastat sõprussuhteid.

Vaasa Muusikakooli esindajatele tutvustatakse kolmapäeval Pärnu Muusikakooli tööd ja kohtutakse õpetajate-õpilastega. Külaskäigu peasündmuseks on kolmapäevane ühiskontsert kell 18 Pärnu Kontserdimaja kammersaalis – Pärnu Muusikakooli esindavad noor pianist Anastasija Mjassojedova (õpetaja Renata Marksalu) ja Tauno Tamm trompetil (õpetaja Arvi Sommer). Vaasa Muusikakooli esindavad viiulisolistid Meri Vaahtoniemi ja Aurora Heikius (õpetaja Anni Ylikallio), noor pianist Ahti Alavillamo, Oskari Riihimäki klaveril  (õpetaja Hans Seppelin) ja Eevi Hakala tšellol (õpetaja Johanna Toppinen). Tasuta kontserdile on oodatud kõik huvilised.