Pärnu Muusikakooli õpilased esitavad Riine Pajusaare lõbusaid klaveripilte

Teisipäeval, 3. mail kell 18 annavad Pärnu Muusikakooli klaveriõpilased meeleoluka kontserdi, kus esitatakse eriilmeliste pealkirjadega klaveripalu Riine Pajusaare klaveripalade kogumikust „Kaelkirjak õpib tantsima“, „Vihmasagara jutustus“ ja 2015 aastal sügisel ilmunud uuest klaveripalade kogumikust “Lõbusad klaveripildid“. Viimase noodiraamatu illustratsioonide autor on korraga kahes huvikoolis – Pärnu Kunsti- ja Muusikakoolis õppiv Liisamari Viik.

Riine Pajusaar töötab Keila ja Nõmme muusikakoolis klaveri- ning improvisatsiooniõpetajana. Ta tegeleb heliloominguga, kirjutades klaveripalu ja laule. Improvisatsioonitundides peab ta oluliseks lapse loovuse arendamist. Palade autor on tõdenud, et värviliste piltidega noodiraamat on olnud üks tema unistusi – ja Pärnu noore kunstniku illustratsioonidega on helilooja väga rahul.

Lõbusad klaveripildid pajatavad trollidest, nõidadest, tiigritest, vaidlushimulistest partidest ning teistest vahvatest tegelastest. Liisamari alustas oma sõnul illustratsioonide tegemist klaveripalade läbimänguga, nii sai igast palast veel parema ettekujutuse. Et on tegemist värvikate pealkirjadega paladega, hõlbustas seegi kunstniku fantaasiat.

Sütevaka Humanitaargümnaasiumis õppiv Liisamari võitis sel kevadel Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia ja 2015. aasta sügisel pälvis ta Maxima Eesti korraldatud andekatele noortele mõeldud stipendiumikonkursil Tulevikutalent 2015 kultuuritalendi kategooria peaauhinna. Liisamari lõpetas Pärnu Muusikakooli 2014. aasta kevadel klaveri erialal (õpetaja Maarja Talts) ja jätkab samas koolis flöödi erialal (õpetaja Anne Kann) ning lisapillina löökpilli ja klaveri erialal. Pärnu Kunstikoolis on Liisamari õpetajaks Tiina Saidla ja Kristel Pajos.

Kontserdil osaleb ka helilooja ja kohapeal saab soetada tema noote. Kohal on noodiraamatu “Lõbusad klaveripildid” illustraator Liisamari Viik.