Tšellofestival Tartus

Pärnu Muusikakooli tšelloõpilased osalesid 11.-12. veebruaril Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis toimunud Eesti Noorte Tšellistide festivalil. Juba 16. korda aset leidnud suurel kontserdipäeval esines kokku 127 õpilast üle Eesti, neist 19 Pärnu Muusikakoolist. Nendega kaasas olid tšelloõpetajad Irina Matveus ja Heli Sommer ning kontsertmeistrid Maarja Talts ja Aaro Tetsmann. Seni ainsal kõiki muusika põhi- ja keskastme koolide tšelloõpilasi ühendaval festivalil on Pärnu Muusikakool osalenud igal aastal juba selle asutamisest peale.

Teisel päeval võtsid õpetajad Irina Matveus ja Heli Sommer osa tšelloõpetajate koolitusest, lektoriteks pedagoogid Mart Laas ja Reet Mets. Koolituspäeva teemad olid tšellomängu algõpetuse probleemid ja pillimängu täpsus.

Pärnu Muusikakooli tšelloõpilased said end konkursivabas õhkkonnas kauni lumise pargivaatega Elleri kooli Tubina saalis teise sama pilli õppijate ees parajalt proovile panna ja näitasid endale ja kuulajatele, et ollakse väga tublid. Samuti oli põnev jälgida teiste koolide õpilaste esitusi.

Uudis avaldatud 14.02.2017 ajalehes Pärnu Postimees.