Klaverimuusika päev

02.05.2023
15. aprillil toimus Lääne-Pärnu regiooni klaverimuusika päev, mis kandis pealkirja “Barokist rockini”. Seitsme kooli 18 õpetajat olid esinemiseks ettevalmistanud 46 õpilast. Soliste ja ansambleid oli seitsmest koolist. Toetava publiku seas oli rõõmustavalt palju lapsevanemaid.
Klaverimuusika päeva lõpetasid külalisesinejad flötist Monika Mattiesen (Eesti) ning dirigent ja pianist Michael Wendeberg (Saksamaa). Kontserdi helitehnilise poolega (helidisain ja elektroonika) toetas esinejaid Sander Saarmets.
Monika Mattieseni ja pianist Michael Wendebergi esitustele eelnesid selgitused ja kasutatavate helitehniliste vahendite tutvustamine. Esitati Helena Tulve, Liisa Hirschi ja Pierre Boulezi teoseid. Esiettekandele tuli Monika Mattieseni teos “Võrk” bassflöödile, süntesaatoritele Soma-Pipe, Soma-Lyra ja live-elektroonikale.
Aitäh kõigile esinejatele, õpetajatele ja kuulama tulijatele!