Rütmimuusikaosakonna bänd „Müntel“ tõi Koolijazz 2022 võidu Pärnusse

4.-6. jaanuarini 2022 toimus Viljandis üleriigiline koolinoorte džässmuusikafestival „Koolijazz=Jazzikool“, millest võttis teiste seas osa ka 15 noort Pärnu Muusikakoolist. Kolme päeva jooksul toimusid erinevad töötoad ja seminarid, mida juhendasid oma ala tipptegijad, sh pianist Kristjan Randalu, kitarrist Jaak Sooäär ning maailmamuusika DJ Harlet Orasmaa.

Festivalil osalenud noortest moodustati erinevad bändid, mida juhendasid hinnatud muusikud Lauri Kadalipp, Kirke Karja, Tõnu Tubli, Arno Tamm, Erko Niit ja Marti Tärn. Intensiivse õpiprotsessi käigus sai iga bänd selgeks mitu pala, mida esitati 6. jaanuaril festivali avalikul lõppkontserdil Viljandi Pärimusmuusika Aidas. Sealsamas toimus päev varem ka festivali külalisesineja Susanna Aleksandra Veldi kontsert koos kitarristi Andre Maakeri ja kontrabassisti Robert Nõmmanniga.

Koolijazzi raames toimus ka koosmusitseerimise võistlus nimega „Mängu ilu“. Sellest võtsid osa Pärnu Muusikakooli rütmimuusika osakonna 2 bändi: ansambel “Müntel” (juhendaja Erko Niit) ja “Infinitiiv” (juhendaja Marge Lumisalu) ning kaks bändi Tartu I Muusikakoolist.

Konkursi parimaks valis žürii bändi “Müntel” koosseisus Aksel Madis Verlin, Aet Marliise Eriste, Adele Sillat, Herman Press ja Andero Tõniste. Bänd sai auhinnaks muusikateemalise maali (autor Aita Ambos) ning 8-tunnise salvestusaja Viljandi Kultuuriakadeemia helisalvestusstuudios. Personaalsed eripreemiad said Pärnu õpilastest Andero Tõniste, Aksel Madis Verlin ja Karl Kallastu. Bänd “Müntel” võitis sama konkursi ka kaks aastat tagasi.

Festivali „Koolijazz=Jazzikool“ korraldab mittetulundusühing Viljandi Vanamuusika Festival koostöös Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia muusikaosakonna ja Viljandi muusikakooliga.

Piltide autor on fotograaf Jaan Männik.

ÕNNITLEME!

Meie kooli õpilased olid väga edukad detsembris 2021 rahvusvahelisel vokaal-instrumentaalsel veebikonkursil “Christmas Symphony“.

Klaver – Oleksiy Kostin – I koht

Klaver – Milana Zotovych – II koht

Klaver – Linda Viik – II koht

Klaveriduo Marta Kübar ja Theo Raev – II koht

Õpetaja Marika Kapp

Instrumentaalduett – Erik Kala (kitarr) ja Elise Pähkel (flööt) – Grand Prix

Õpetajad Maris Uffert ja Marju Mäe

Instrumentaalansambel „Oma pill“ – Grand Prix

Koosseisus Dmitri Lazarski, Aaron Unt, Helin Maria Unt, Elise Pähkel, Mark-Oliver Miljan (flöödid), Marta Kübar (klavessiin)

Õpetajad Marju Mäe ja Marika Kapp

Konkurss-festivalil osalesid õpilased Kasahstanist, Aserbaidžaanist, Leedust, Lätist, Eestist, Venemaalt, Poolast, Valgevenest ja Serbiast, mida viis läbi rahvusvaheline festivalikorraldaja “Astana Stars”.

ÕNNITLEME!

15.-17. oktoobrini toimus Tartu Valla Muusikakoolis David Otto Wirkhausile pühendatud Noorte puhkpillimängijate konkurss.

Meie kooli õpilane Lenna Valdmaa saavutas saksofoniõpilaste II vanuserühmas (11-12 aastased) 1. koha!

Täname õpetaja Hanna Taubet ja kontsertmeister Helina Tamme!

PALJU ÕNNE

Palju õnne meie kooli klaveriõpilasele Milana Zotovychile (õpetaja Renata Marksalu), keda tunnustati Eesti Klaveriõpetajate Ühingu poolt korraldatud kirjutiste konkursil “Minu unustamatu klaverimuusika elamus”!

Lähemalt saab lugeda EKÜ koduleheküljelt.

VALI OMA ETNOKULBI LEMMIK!

Pärimusmuusika auhinnagala toimub 8. oktoobril ja 3. oktoobrini saab hääletada Etnokulbi lemmiku poolt! Aasta albumi etnokulbile kandideerivad ka meie kooli kaks õdedest vilistlast – Regina Mänd (õppis meie kooli viiulit õp Maire Varma juures) ja Maria Mänd (õppis samuti viiulit õp Anu Männi juures). Kuula lugusid ja vali oma lemmikalbum siin!

ÕNNITLEME!

Meie kooli saksofoniõpilased olid väga tublid 25. mail toimunud 2. rahvusvahelisel Leedu-Armeenia ühiskonkursil “Amicitia Sonans” (“Sounding Friendship”) Kaunases (Leedus).

Konkursi eesmärk oli distantsõppe perioodil kultuurilise koostöö edendamine ja rahvuslike heliloojate populariseerimine.

Saksofoniõpilased osalesid A-kategoorias, kuhu kuulusid kõik sooloinstrumentide mängijad ja lauljad.

10-12 aastaste vanuserühm

Lenna Valdmaa – 1. koht (km Anu Russak)

Ruby Rose Greenwood  – 3. koht (km Helina Tamm)

13-15 aastaste vanuserühm